Sirenele din oraş vor fi testate mâine, între 10.00 şi 12.00

Primăria Municipiului Giurgiu îi informează pe cetăţeni că mâine, 18 decembrie, în intervalul orar 10.00 -12.00, în oraş va avea loc o testare a mijloacelor de înştiinţare şi alarmare în situaţii de protecţie civilă. Astfel, timp de două ore, cele patru sirene montate în oraş vor fi testate de către Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă “Vlaşca” al judeţului Giurgiu, fiind vorba despre o investiţie europeană ce vizează municipiul, dar şi alte şapte comune din judeţ.
Giurgiuvenii sunt sfătuiţi să nu intre în panică, punerea în funcţiune a sirenelor fiind doar pentru testarea acestor echipamente.

Ultima modificare: 17.12.2013 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Angajaţi din cadrul Primăriei Municipiului Giurgiu au asistat la colinde interpretate de elevi giurgiuveni.